ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W III EDYCJI PROGRAMU MENTORINGOWEGO W TOP YOUNG 100
Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą w ramach programu Top Young 100 serdecznie zapraszamy. Poniżej najważniejsze cele oraz wartości jakie daje mentoring. W razie pytań zapraszamy na podany adres e-mail: biuroprojektuty100@psml.pl
MENTORING W TEORII I PRAKTYCE
O co chodzi ?
Profesjonaliści – menedżerowie łańcucha dostaw wniosą ogromną wartość dla studentów uczestniczących w projekcie stając się ich mentorami na czas trwania projektu. Mentor będzie czuwać nad rozwojem studenta, uzgadniać z nim i ewaluować cele, do których będzie dążył jego podopieczny, dzielić się z nim swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zapewniać ogólne wsparcie studentów w wyzwaniach stawianych przez projekt.
Kim jest mentor i co robi?
Mentor jest przede wszystkim aktywnym praktykiem z pasją- menedżerem w szeroko pojętej branży TSL. Zapraszamy osoby, które chętnie podzielą się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Właściwa rola mentora to pomoc w rozwiązywaniu problemów, komentowanie pomysłów, dostrzeganie błędów, ryzyk oraz wyzwań.
Mentor pozostaje obiektywny, nie ocenia wyborów studenta. Mentor inspiruje- zachęca do pokonywania własnych barier i wychodzenia ze strefy komfortu. Stymuluje podopiecznych- nie narzuca im swoich schematów myślowych, zadaje pytania i zachęca do przemyśleń co prowadzi do wskazywania możliwych kierunków rozwoju zamiast prowadzenia za rękę.
Mentor będzie również konfrontował dwa punkty widzenia studencki i biznesu oraz stanie się dla studenta „kolegą” po fachu, który służy dobrą radą.
Co zyskuje mentor?
Mentor jako osoba z pasją do logistyki przede wszystkim zyskuje satysfakcję z bardzo dużego wkładu jaki włożył w rozwój najzdolnieszych studentów logistyki w Polsce. Buduje prestiż i swój zewnętrzny wizerunek. Dodatkowo ma on szansę zbudować pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa na rynku pracy oraz zdecydowanie przyczynia się do tworzenia wizerunku Polski jako mocnego centrum kompetencji logistycznych. Poprzez współpracę ze studentami mentor zyska możliwość obserwacji kompetencji młodego pokolenia, pozwoli mu to lepiej je zrozumieć oraz da szansę na znalezienie utalentowanych i młodych ludzi do współpracy w swoim przedsiębiorstwie. Mentor poprzez udział w projekcie rozbuduje również swoją sieć networkingową nawiązując nowe znajomości z innymi profesjonalistami z branży. Dodatkową wartością dla mentora będzie tzw. odwrócony mentoring- feedback od młodego pokolenia, poznanie jego potrzeb, podejścia, oczekiwań, co pozwoli dowiedzieć się, jak owocnie współpracować z młodym pokoleniem.
ZASADY WSPÓŁPRACY
Mentor i studenci będą podpisywali tzw. kontrakt mentoringowy. Zapisy w nim umieszczone będą regulowały ogólne warunki współpracy pomiędzy stronami oraz wymagania stawiane zarówno przed mentorem jak i studentem. Kontrakt będzie pozostawiał pole do indywidualnego dopasowania warunków współpracy pomiędzy stronami.
Współpraca pomiędzy mentorem a studentem:
-
to relacja partnerska zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału studenta,
-
opiera się na inspiracji, stymulowaniu i przywództwie,
-
polega na tym by student dzięki mentorowi poznawał siebie i rozwijał się,
-
to relacja poufna, w której strony mają do siebie wzajemny i pełny szacunek, oraz zachowują w tajemnicy wszelkie informacje i dane uzyskane od siebie wzajemnie do momentu uzyskania zgody na ich ujawnienie,
-
zakłada obiektywizm obu stron które nie oceniają- tylko wzajemnie rozwijają.
MENTORZY II EDYCJI TOP YOUNG 100
Założyciel i Partner Zarządzający, Graphene Partners (www.graphenepartners.com). W latach 2000-2011 pracował na szczeblu Zarządu i Rady Nadzorczej u wiodących operatorów logistycznych i firm kurierskich, w tym: DHL, CEVA oraz DPD. Regularnie wspiera fundusze private equity oraz inwestorów branżowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Odpowiedzialny za kilkadziesiąt strategicznych projektów logistycznych dla wiodących producentów oraz sieci handlowych na przestrzeni ostatnich siedmiu lat w Europie Środkowej, Rosji oraz Wielkiej Brytanii.
Adam Chazanow
Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii oraz George Washington University School of Business and Public Management. Do 2006 roku zatrudniona w Philips Lighting Poland, gdzie odpowiadała m.in. za planowanie, koordynację i kontrolę procesów zakupowych. We wrześniu 2006 roku rozpoczęła pracę w PKN Orlen, obejmując w firmie kolejno stanowiska: koordynatora ds. strategii, project managera, managera zespołu ds. prawozdawczości zarządczej i informacji, managera magazynów oraz managera ds. zakupów. Współtwórca platformy zakupowej Connect – rozwiązania optymalizującego aktywności zakupowe koncernu. Od sierpnia 2014 do grudnia 2018 roku dyrektor ds. zakupów w ANWIL SA, w gestii którego było opracowywanie strategii zakupowej i jej wdrażanie. W 2018 roku rozpoczęła pracę w OSM Piątnica jako dyrektor ds. zakupów w baraży FMCG.
Anna Waszkiewicz
Menadżer związany od 15 lat z branżą telekomunikacyjną. Brał udział w wielu innowacyjnych projektach zarówno lokalnych jak i międzynarodowych dotyczących zakupów oraz nieruchomości. Mentor w organizacji zakupowej Telekomunikacji Polskiej S.A.
Borys Jaworski
Co-owner Bunny Positiv Sp. z o.o. Sp. k. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych Logistyki Akademii Leona Koźminskiego, programu Georgia Institute of Technology, Atlanta oraz IMD w Szwajcarii. 24 lata doświadczenia w obszarze komercji i wsparcia sprzedaży oraz łańcucha dostaw na wszystkich szczeblach organizacji. Przez ostatnie lata zarządzała jednym z największych łańcuchów dostaw w Polsce mając unikalne doświadczenie z różnych obszarów biznesu. Siła leadershipu oraz wieloletnie doświadczenie gwarantują skuteczność i efektywność procesu mentoringowego. Ciekawość ludzi i atencja na młode pokolenie pozwala rozwijać uczestnika w obszarze przywództwa budując na jego mocnych stronach. Wspomaga ludzi ambitnych, odważnych i dążących do osiągnięcia satysfakcji z życia zawodowego i nie tylko. W mentee ceni odwagę oraz energię i oczekuje pełnego zaangażowania. Mentoring połączony w rozbudowaną sieć networkingu daje ogromną przewagę.
Katarzyna Piątkowska
Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Logistyk, Lider, Biegacz W 2012 rozpoczęłam współpracę z Raben Transport. Przez pierwsze dwa lata łączyłam naukę o logistyce praktykując działania logistyczne w międzynarodowej firmie transportowej. Dzięki determinacji w realizacji celów oraz pełnej wyzwań pracy udało mi się pogodzić naukę z życiem zawodowym. Swoją przygodę z Grupą Raben rozpoczęłam na praktykach w Dziale Rozliczeń, po których zaproponowano mi pracę w Dziale Obsługi, w którym pracuje aż chwili obecnej jako Lider ds. relacji z klientem. Od grudnia 2017 współtworzę Turkusowy Poznań – zespół składający się z zaangażowanych ludzi pełnych energii widzących sens w Turkusie, którzy chcą się tym sensem dzielić poprzez cykliczne spotkania dla różnych grup odbiorców w celu niesienia w świat idei Turkusu. Po pracy…pasjonatka teatru muzycznego. Uczę się nadawać nowego życia starym przedmiotom. Bardzo lubię czytać literaturę z zakresu rozwoju osobistego oraz kryminały autorów skandynawskich. W wolnym czasie trenuję sport pełen magii – jeździectwo, a w wolnym czasie biegam.
Magdalena Jachnik
Strateg łańcucha dostaw i innowacji w łańcuchu dostaw. Absolwent MBA z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakupach korporacyjnych (P&G, Pepsico, GSK, Novartis). Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując zakupami na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym (Head Global Sourcing Marketing). Budował globalne strategie dla kategorii zakupowych z rocznymi wydatkami rzędu 2mld USD, realizował budżety oszczędnościowe do 200 mln USD. Współtwórca globalnej strategii zakupowej dla funkcji liczącej ok 1 tys pracowników. Twórca globalnej strategii innowacji dla ww. funkcji oraz innowacyjnych procesów zakupowych. Głęboko przekonany, że Zakupy mogą generować znaczącą wartość dla organizacji (rozwiązywanie problemów biznesowych) przez modyfikację współczesnych procesów zakupowych i budowanie nowych kwalifikacji. Wrócił do Polski z aspiracją budowania z Polski centrum kompetencji (teoretycznych i praktycznych) łańcucha dostaw na skalę Europy. Realizuje misję piastując funkcję w stowarzyszeniu Polish Supply Management Leaders (PSML) gdzie wraz z podzielającymi entuzjazm profesjonalistami inicjuje nowe programy jak Top Young 100 na przykład.
Mariusz Gerałtowski
Kierownik Działu Rozwoju i Wdrożeń w PEKAES Group, specjalizacja: logistyka, łańcuch dostaw, zarządzanie projektami, analiza danych, zarządzanie procesem przetargowym, wsparcie działu handlowego, wyceny i przygotowywanie cenników dla Klientów. Doświadczenie zawodowe: 10 lat z zakresu logistyki, organizowanie działów (nowych jednostek), zarządzanie zespołem, rozwijanie produktów usług logistycznych, wdrożenia kilkudziesięciu klientów, analizy biznesowe w takich firmach jak H&M, GEFCO, CAT LC obecnie od 4 lat w PEKAES. Role, specjalisty, analityka, kierownika projektu, kierownika zespołu. Doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy.
Piotr Gaik
Absolwent studiów MBA w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu & Technische Hochschule Wildau oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (kierunek Logistyka) Doświadczony Supply Chain Manager z 14-letnim doświadczeniem we wszystkich aspektach związanych z zaopatrzeniem, produkcją i kontrolą zapasów, magazynowaniem, obsługą materiałów, funkcjami wysyłkowymi / odbiorczymi w międzynarodowym środowisku w branży motoryzacyjnej (zarządzanie Logistyką w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech,Indiach,Chinach ), zorientowany na klienta i optymalizację kosztów oraz poprawę efektywności procesów w łańcuchu dostaw poprzez stworzenie efektywnych zespołów łańcucha dostaw zdolnych do osiągnięcia swoich celów. Realizujący projekty z zakresu gospodarki magazynowej, kosztów transportu, WMS, Lean Manufacturing, SAP. Doświadczenie obejmuje zarządzanie projektami na dużą skalę, w tym start-upy przemysłowe, zarządzanie na poziomie korporacyjnym w wielu lokalizacjach, standaryzację i ciągłe doskonalenie, wdrażanie i zgodność z wymaganiami IATF, a także znajomość specyficznych wymagań klienta i doświadczenia w audytowaniu procesów i produktów zgodnie z VDA. Wspieranie nowych projektów wraz z bezpośrednim kontaktem z głównymi producentami OEM, takimi jak FCA, VW GROUP, BMW, VOLVO, SCANIA, DAF, JAGUAR, LAND ROVER, PORSCHE,LAMBORGINI.
Łukasz Jastrzembski
Jako menedżer ds. marketingu odpowiadam za marketing spółki Raben Logistics Polska, największej spółki Grupy Raben – europejskiego dostawcy usług logistycznych. W branży logistycznej od 2002 roku. Oprócz marketingu, moim głównym obszarem zainteresowania jest zadowolenie klienta, doświadczenie i lojalność ze szczególnym naciskiem na Net Promoter Score/System. NPS wprowadzałam w 10 z 12 krajów, w których działa Grupa Raben. Jestem też inicjatorką pojawienia się NPS w badaniu Operator Logistyczny Roku i wyliczania NPS dla branży. Staram się, aby wszyscy zrozumieli, że NPS to coś więcej niż tylko inne dane. Uważam, że lojalność klientów jest lepsza, ważniejsza i bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie niż uzyskiwanie nowych kontraktów jeden po drugim. Zajmuję się także społeczną odpowiedzialnością biznesu, zgodnie z przyjętą przez naszą firmę strategią odpowiedzialności społecznej oraz storytellingiem, bo nic tak dobrze nie sprzedaje jak emocje i prawdziwe historie.
Katarzyna Ostojska
Ekspert w dziedzinie opakowań zwrotnych, od ponad 15 lat pomagający firmom obniżać koszty i oswajać temat wynajmu pojemników. Wieloletnie doświadczenie pracy dla międzynarodowych koncernów w połączeniu z nabytą wiedzą, zaowocowały unikalnymi programami szkoleniowymi, które pozwalają uczestnikom szerzej spojrzeć na zagadnienie i uniknąć wielu pułapek. Praktyk i trener biznesu, interim manager, przedsiębiorca, mentor, wolontariusz menedżer z
dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym specjalista w dziedzinie: zarządzania opakowaniami zwrotnymi, optymalizacji kosztów, usprawniania procesów i wymiany informacji
Małgorzata Michalik
Od 22 lat w logistyce, najpierw agent celny potem koordynator odpraw celnych, a w końcu kreator komórki agencji celnej w przedsiębiorstwie w jakim pracowałem. Od 2005 roku w BARTER S.A. dyspozytor w transporcie, specjalista zaopatrzenia, 2010r logistyk – stworzenie systemu planowania dystrybucji autogazu na rynku krajowym, 2013r jako kierownik Logistyki Kolejowej – stworzenie i dowodzenie Wydziałem Eksploatacji Kolejowej licencjonowanego przewoźnika kolejowego BARTER S.A. W 2016 roku rozpocząłem studia niestacjonarne na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej – kierunek Logistyka I stopnia. Uwielbiam optymalizować ale nie dehumanizować procesy logistyki.
Wiesław Treszczotko
HEAD OF LOGISTICS OPERATION, MEMBER OF BOARD , EXECUTIVE COACH ACC ICF Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu jedną z największych operacji logistycznych w Polsce w obszarze FMCG. Podczas ostatnich lat zespoły którymi zarządzał mogły poszczycić się licznymi sukcesami zawodowymi. To właśnie one zdobywały nagrody wewnętrzne jak również zewnętrzne w tym trzykrotną nagrodę „Supply Chain Designer” (Coca-Cola HBC Polska) Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz programu Georgia Institute of Technology Atlanta. Od 5 lat certyfikowany coach w zakresie coachingu indywidualnego (ACC ICF). Bazując na wieloletnim doświadczeniu biznesowym, na zdobytych zasobach i kompetencjach, nieustannie wspomaga innych w samorealizacji w obszarze przywództwa, budowaniu relacji, jak również tworzeniu efektywnych zaangażowanych zespołów. Mentor i trener programów rozwojowych dla menedżerów i talentów w organizacjach biznesowych. Członek zespołu wspierającego opracowanie modelu kompetencyjnego Top Young 100. Mentor w Polskim Stowarzyszeniu Managerów Logistyki oraz Członek Polskiego Stowarzyszenie Ekspertów Logistyki.
Arkadiusz Nowicki
Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Ukończyła studia podyplomowe: Optymalizacja Systemów Produkcyjnych i Six Sigma (WSB), Podyplomowe Studia Menadżerskie (PRz), Coaching i NLP ( WSIiZ). Obecnie współpracuje z Raben Logistics Polska na stanowisku Regionalny Kierownik ds. Doskonalenia Biznesu. Poprzednim pracodawca był Nowy Styl Group. Od początku kariery związana z tematyką doskonalenia zarówno w firmach produkcyjnych jak również transportowych.
Oktawia Cozac
Specjalista z obszaru szeroko pojętego Zarządzania Łańcuchem Dostaw, posiadający doświadczenie w zarządzaniu zapasami oraz planowaniu produkcji w firmach z branży FMCG. Mogący pochwalić się bogatym doświadczeniem w międzynarodowych projektach logistycznych [transport, optymalizacja przenoszenie produkcji] w takich krajach jak; Chiny, Ukraina, Belgia, Niemcy czy Anglia. Posiada znajomość systemów planowania [SAP ECC, APO, BI] czy S&OP a także procesów związanych z magazynowaniem oraz zarządzaniem surowcami i materiałami. Dysponuje doświadczeniem pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo, posiada rozwinięte zdolności interpersonalne oraz łatwość nawiązywania kontaktów. Konsekwentny w działaniu, ceniący otwartość w porozumiewaniu się oraz mocno skoncentrowany na osiąganiu celów – skupiony na ciągłym doskonaleniu i wdrażaniu innowacji.
Kamil Popardowski
Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, od 10 lat z pasją zarządza zakupami. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym podczas wygłaszanych prelekcji i prowadzonych szkoleń. Pełniła funkcję kierownika licznych projektów optymalizujących procesy zakupowe. Prowadzi również wykłady na studiach podyplomowych na kierunku Zarządzanie zakupami w biznesie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Zarządzanie zakupami w przedsiębiorstwie Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Trener wewnętrzny w TAURON Polska Energia S.A. Pełniła funkcję Menadżera Kategorii Zakupowej, wdrażając liczne strategie zakupowe. Koordynowała pracę Menadżerów Kategorii Zakupowych z obszaru dostaw elektrotechnicznych, w obszarze dostaw dla górnictwa, w zakresie dostaw i usług marketingowych i innych. Ma również na koncie kilkuletnie doświadczenie w zakresie importu z Azji i Ukrainy, gdzie audytowała fabryki m. in. w Chinach. Była kierownikiem wdrożeń modułów Platformy Zakupowej, współautorka Korporacyjnej Polityki Zakupowej, wdrażała elektroniczną Kwalifikację dostawców, zarządza obszarem planowania zamówień w Grupie TAURON. Nie boi się wyzwań, chętnie pomaga i doradza.
Agata Kulikowska
Coach biznesu, mentor, doradca. Ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach managerskich w obszarze zakupów, logistyki/łańcucha dostaw, w tym w dużych korporacjach o zasięgu światowym (Polkomtel/Plus, Orange, United Distillers). Doskonałe kompetencje budowania strategii, koncentracji na wynikach biznesowych, nastawienia na osiąganie celów, jakość i standard, restrukturyzacji procesów. Umiejętności negocjacyjne, motywacyjne, zarządzanie przez kompetencje, kreatywność. Pomaga firmom, managerom i osobom prywatnym poprawić efekty działania zgodnie z indywidualnymi potrzebami i aspiracjami, wzmocnić i rozwinąć kompetencje, poszerzyć doświadczenie, rozwijać praktyczne umiejętności. Pomaga managerom rozwinąć miękkie kompetencje, aby osiągali twarde rezultaty. Pracuje w oparciu o autorski model EFFECT©, czerpie z wiedzy eksperckiej, dzieli się metodami i narzędziami.
Beata Tarnowska
Trener biznesu, manager, wykładowca, psycholog społeczny. Doświadczony manager zarządzający organizacjami, zespołami i projektami. Ekspert w dziedzinie
importu z Chin. Posiada doświadczenie i praktykę w budowaniu organizacji oraz we wprowadzaniu nowych produktów na rynek polski. Znawca kultury dalekowschodniej i pracy w środowisku międzykulturowym. Umiejętności zawodowe zdobywała także podczas licznych podróży zagranicznych związanych z wielotygodniową pracą w Azji (Chiny, Tajwan, Korea). Ma także praktyczne doświadczenie w rekrutowaniu pracowników na różne stanowiska w organizacjach oraz kilkuletnią historię pracy jako asesor w projektach Assessment Center i Development Center. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji biznesowej i międzykulturowej, zarządzania zespołami, doskonalenia umiejętności managerskich i importu z Chin. Doradza w zakresie świadomego i zaplanowanego uruchomienia własnej działalności gospodarczej.
Aktywnie działa w Klubie Trenerów Biznesu. Właścicielka firmy szkoleniowej Eduforce www.eduforce.pl
Dorota Czołak
Customer Administration Manager w Prime Cargo Polska sp. z o.o. Moja kariera zawodowa opiera się na pracy w firmach produkcyjnych, w których głównym obszarem mojego skupienia jest obsługa klientów biznesowych, z którymi firmy maja podpisane długoterminowe kontrakty. Miałam okazje rozwinąć dwa bardzo dobrze prosperujące działy Obsługi Klienta oraz pozytywnie wpłynąć na usprawnienia dziennej komunikacji wewnętrznej, szczególnie z magazynem i dystrybucja. W trakcie mojej pracy często miałam okazje brać udział w projektach wdrożeniowych i usprawniających procesy dziennie. Uważam, ze kluczem do sukcesu są ludzie oraz dobrze skomunikowany zespół.
Katarzyna Zielant
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Podyplomowych Studiów na SGH z zakresu Doradztwa Zawodowego i Coachingu, specjalizuję się w zagadnieniach z zakresu „miękkiego” HR –Moim Konikiem są sesje Development i Assessment Center. Ukończyłam także roczną Akademie Trenerską. Cenię sobie relacje z ludźmi, dzielenie się doświadczeniem i wspólne szukanie praktycznych rozwiązań. Od ponad 15 lat zajmuje się HR, posiadam doświadczenie zarówno w pracy w wewnętrznych działach HR jak i jako zewnętrzny Konsultant, co pozwala mi na szybką diagnozę sytuacji, dobranie odpowiednich narzędzi i podejmowanie trafnych działań w zakresie doboru i rozwoju kadr. Przez 8 lat zarządzałam Zespołem Konsultantów i kierowałam projektami z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi dla największych Polskich i międzynarodowych korporacji z branży FMCG, B2B i Farmacji. Obecnie w firmie PEKAES mam przyjemność pracować w Dziale Rekrutacji i Rozwoju gdzie na co dzień pracuję w oparciu o proces, słucham i odkrywam potrzeby Menadżerów, których wspieram w ich codziennej pracy. Specjalizuję się w diagnozowaniu poziomu kompetencji i potencjału Pracowników oraz planowaniu ich rozwoju. W swojej codziennej pracy z ludźmi staram się bazować na ich potencjale i doświadczeniach. Prywatnie mam brązowy pas w Karate.
Magdalena Pietrewicz
Ponad 16-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, specjalizujący się w zarządzaniu, logistyce, oraz rozwoju sprzedaży Menadżer zmiany odpowiedzialny za przygotowywanie i wykonywanie strategii rozwojowych dla organizacji krajowych i środkowo wschodnich. Ekspert od projektów typu „Green Field”, dotyczących między innymi wdrażania nowoczesnych technologii magazynowych, rozwiązań w zakresie transportów ponadnormatywnych dla branży energetycznej, jak i zakładania oraz rozwijania nowych organizacji biznesowych. Długotrwała współpraca z wieloma partnerami zarówno z Europy oraz Azji. Od roku 2009 stoi na czele polskiego oddziału firmy ESA Logistika, należącej do globalnego operatora logistycznego Hitachi Transport System. Od okołu roku należy do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów (PSML), gdzie jest odpowiedzialny za koordynacje projektu Top Young 100, dedykowanego dla młodych talentów logistycznych. Absolwent z tytułem magistra Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
Teodor Kula
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw. Z logistyką związana od ponad 12 lat. Posiada doświadczenie w optymalizacji procesów i kosztów w obszarze logistyki, współpracy z operatorami logistycznymi, wdrażaniu rozwiązań informatycznych, negocjacjach oraz prowadzeniu przetargów. Facilitor grup projektowych. Zarządzała zespołem w dziale handlowym w firmie z sektora TSL. Doświadczenie w logistycznej ocenie i wyborze dostawców oraz ich implementację jak i produktów w sieciach DIY należących do grupy Kingfisher a także w grupowych międzynarodowych projektach zakupowych.
Członkini Stowarzyszenia Liderek w Biznesie „Ladies First”. Od 5 lat właścicielka agencji interaktywnej.
Od 11.2018 Sourcing Lead w Kingfisher Sourcing Eastern Europe Sp. z o.o.
Zofia Zaczek
Jest współwłaścicielem firmy doradztwa personalnego Solid Bridge Solutions – www.solidbridge.pl. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie, które obejmuje rekrutacje specjalistów i kadry kierowniczej w obszarze łańcucha dostaw, logistyki, produkcji, nieruchomości. zrealizował blisko 400 procesów rekrutacyjnych. Specjalizuje się w analizach rynku pracy, pomaga w definiowaniu potrzeb personalnych i szkoleniowych dla organizacji, budowie modeli kompetencyjnych i systemów ich oceny, oferuje narzędzia assessment i development center oraz usługi outplacementu. Interesuje się psychologią społeczną, psychologią w biznesie, metodami i działaniami wspierającymi rozwój organizacji. Członek międzynarodowej organizacji Sigma Search Partners www.sigma-search.com zrzeszającej butikowe firmy rekrutacyjne na świecie.
Rafał Brzozowski
Urodzona 28.02.1983r. w Świdnicy, woj. dolnośląskie. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej – Wydział Informatyki i Zarządzania oraz Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Zdobywczyni wielu nagród – w tym dla najlepszego maturzysty w 2003r. (nagroda od Starosty Świdnickiego), stypendiów naukowych (PWr, MWSLiT) oraz wyróżnień za wprowadzone udoskonalenia w obrębie łańcucha dostaw, m.in.: w firmie Sonel S.A.. Członkini PSML. Z zawodu i z zamiłowania: logistyk, manager ds. zakupów i łańcucha dostaw. Miłośniczka gór i podróży. W czasie wolnym – administratorka forum “Managerowie z Głową Dolny Śląsk”.
Marta Szuwart – Martowłos
Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES sp. z o.o
Kajetan Jagłowski
Marta Stępniewska, absolwentka Politechniki Warszawskiej na wydziale Administracji. Swoją karierę zaczynała od pracy w niemieckiej firmie leasingowej sprzętu IT. Od kilku lat związana od strony zakupowej z branżą FMCG w kategorii Indirect (Workplace, Gospodarka odpadami, Flota samochodowa, Leasing, Logistyka, Magazyny) na rynek polski oraz region DACH. W swojej pracy posługuje się językiem angielskim, niemieckim, niderlandzkim oraz tureckim. Od 2017 roku członkini stowarzyszenia PSML.
Marta Stępniewska
Kuba Jambor dołączył we wrześniu do zespołu M4 w Poznaniu, jako Associate Director. Przez ostatnie 11 lat pełnił role dyrektora handlowego w sektorze B2B, rozwijając rynek wewnętrzny i eksportowy dla firm produkcyjnych z branży meblarskiej. Kuba odnosił duże sukcesy rozwijając sprzedaż kontraktową z odbiorami z sektora HoReCa a także najpotężniejszymi sieciami handlowymi w branży wyposażenia wnętrz w Europie. Tworzył sieć salonów sprzedaży detalicznej na rynku krajowym i międzynarodowym (Europa, Azja, Ameryka Pólnocna). Był odpowiedzialny za działania marketingowe na rynkach Azjatyckich i północno-amerykańskich – Inicjował projekty w obszarze innowacji i designu. Był odpowiedzialny za organizację eventów targowych m.in. w Nowym Jorku, Las Vegas, Hong-Kongu i Chinach. „W życiu zawodowym cechuje mnie determinacja i upór w dążeniu do wyznaczonego celu, entuzjazm do działania, umiejętność pracy w zespole, optymizm i szacunek dla innych ludzi.”
Kuba Jambor
Ekspert ds. zakupów strategicznych typu „in-direct” z 18 letnim doświadczeniem zawodowym w międzynarodowym środowisku w branżach FMCG, farmaceutycznej i finansowej i medycznej, z czego ostatnie 7 lat na wysokich stanowiskach kierowniczych. W 2011 r uzyskała tytuł Menedżera Zakupów Roku, przyznany przez Członków Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki, podczas IX Kongresu POLZAK za wdrożenie procesu zarządzania ryzykiem łańcucha dostaw w Provident Polska S.A.
Monika Bis
16 lat w logistyce w zachodnich korporacjach: Dorma Polska, TRW Steering Systems Poland, Crawford Door Polska, Xylem Water Solutions Polska na stanowiskach:
-Specjalista ds. logistyki,
-Planista produkcyjny,
-Logistics Manager,
-Supply Chain Manager/Dyrektor Logistyki
Andrzej Jarosz
Regionalny Dyrektor Łańcucha Dostaw, Nexteer Automotive EMEA. Na co dzień zarządza pracą zakładów produkcyjnych w rejonie EMEA. Zdobytą wiedzę praktyczną przekuwa na warsztaty symulacyjne pokazując studentom, że można łączyć pracę w firmach przemysłowych z frajdą, a satysfakcję z efektywnością. Dodatkowo trener, konsultant. Posiada wieloletnie doświadczenia w firmach produkcyjnych z branży Automotive. Jako dyrektor logistyki, w ramach zarządzania łańcuchem dostaw, koordynowała przepływ informacji i materiałów od momentu wejścia zamówienia klienta poprzez zakup komponentów, plan produkcyjny, logistykę wewnętrzną aż do wysyłki wyrobu gotowego. Laureatka Ogólnopolskiej nagrody „Kobieta Roku w Logistyce”. Na co dzień zarządza pracą 3 zakładów produkcyjnych w Polsce. Przewodnicząca Rady Programowej katedry logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Anna Ossowska
Managerka z dużym doświadczeniem w obszarze zakupów oraz zarządzania projektami zdobywanym w międzynarodowych korporacjach z sektora energetycznego. Obecnie Dyrektor ds zakupów centralnych w PORR S.A. obejmujących głównie kategorie DIRECT. Wcześniej przez ponad 4 lata zajmowała stanowisko Dyrektora ds. Zakupów i Logistyki w firmie Siemens Sp. z o.o. współpracując w regionie EMEA z kilkunastoma krajami Europy koncernu Siemens AG. Jej odpowiedzialność w firmie Siemens obejmowała m.in. zakupy Indirect jak również kreowanie polityki zakupowej z naciskiem na dobre praktyki, określanie standardów partnerskiej współpracy z kontrahentami. Z obszarem zakupów zawodowo związana od ponad dwudziestu lat. Poprzednio przez 7 lat pracowała w PKN ORLEN S.A. zarządzając zakupami strategicznymi dla Spółek Grupy Kapitałowej. Stworzyła i z sukcesem wdrożyła współpracę w ramach zakupów centralnych w Koncernie dla kilkunastu kategorii zakupowych Direct. Od kwietnia 2019 jest Członkiem Zarządu PSML (Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów) i ekspertem PSME. Jest certyfikowanym Mentorem i absolwentką Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego. Pasjonuje się rozwojem nie tylko kompetencji twardych, ale przede wszystkich umiejętności miękkich, co przekłada na współpracę w swoim otoczeniu. Otwarta, dynamiczna, aktywna i komunikatywna. Uwielbiająca działać, wdrażać, zmieniać. Jej największym sukcesem jest dokonywanie rzeczy trudnych, ryzykownych, czasami niemożliwych poprzez pracę, odwagę i kreatywność zespołową. Ceni niezależność w działaniu, dbanie o rozwój i uważność w życiu zawodowym i prywatnym. Inspiruje ją przekraczanie granic w każdej dziedzinie naszego życia. W życiu kieruje się przekonaniem, że dodatkowy wysiłek zawsze się opłaca, a każda zmiana daje przestrzeń do wdrażania coraz to nowszych rozwiązań, które służą rozwojowi osobistemu i biznesowemu. Amatorka wypraw wysokogórskich oraz różnych aktywności sportowych.
Dominika Żwirbla- Kalman
Project Manager, Marketing Specialist, Wiceprezes Fundacji Komunikacji
Międzykulturowej THE LINK. Absolwentka Logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzenie prelekcji nt. „Kompetencje Kadry Logistycznej. Sposoby zmniejszania luki kompetencyjnej” m.in. podczas finału „Ligi Młodych Logistyków”
Magdalena Drożdż
Manager Logistyki Magazynowej w Carlsberg Supply Company Polska S.A.
Marcin Będlin
Menedżer i ekspert w obszarze dystrybucji, zawodowo związany z Jeronimo Martins Polska, właścicielem sieci handlowej Biedronka. W Dziale Logistyki w Biurze Głównym odpowiedzialny m.in. za projekty rozwojowe oraz optymalizacje procesowe i proceduralne. Absolwent logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Zaangażowany w inicjatywy branżowe, m.in. współuczestniczył w budowie koncepcji programu Top Young 100 oraz inicjuje działalność Klubu Absolwentów Logistyki i Transportu na UE w Katowicach. Poza pracą zainteresowany przede wszystkim praktykami prozdrowotnymi (głównie biernie) i giełdą papierów wartościowych (głównie stratnie).
Jakub Knauer
Interim manager, praktyk biznesowy z ponad 20-letnim doświadczeniem na szczeblu zarządczym i operacyjnym, w firmach polskich i międzynarodowych. Na co dzień współpracuje z kadrą zarządzającą. Usprawnia procesy operacyjne i sposoby zarządzania, aby firmy lepiej się rozwijały, szybciej osiągały swoje cele biznesowe, a ludzie chcieli dla nich pracować. Koncentruje się na zagadnieniach efektywnego zarządzania firmą i jej kluczowymi procesami, zwłaszcza w zakresie osiągania założonych wskaźników biznesowych, optymalizacji kosztów operacyjnych, sprzedaży, obsługi i relacji z klientami, komunikacji wewnętrznej. Do realizowanych projektów wnosi wiedzę i know-how, angażując managerów do współpracy. Dba, by nie tylko rozumieli wdrażane zmiany, ale również czuli się z nimi dobrze i bezpiecznie. Jej celem, obok realizacji zadania, jest spokój i zadowolenie kadry managerskiej z poczucia rozwiązania trudnej sprawy oraz przekonanie o słuszności przyjętych działań.
Marzena Tusza
Monika posiada tytuł Partnera, Dyrektora Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych. Wcześniej Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield w Polsce. Monika posiada ponad 8 lat doświadczenia w logistyce, pracując min. dla ID Logistics, CAT LC czy Kuehne + Nagel podczas wielu krajowych i międzynarodowych projektów. Monika posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, optymalizacjach procesów biznesowych, sprzedaży, negocjacjach, coachingu i marketingu. Monika zdobywała doświadczenie zawodowe pracując przez ponad dwa lata w ID Logistics jako dyrektor handlowy, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie wszystkimi handlowymi i logistycznymi operacjami w firmie. Kluczowi Klienci: IKEA, JYSK, TESCO, Hutchinson, Tenneco, Sephora, Inditex (Zara), Ferrero, Maspex, Praktiker, Norauto, Carlsberg, Raflatac, CCS Corning Cables i in.
Monika Duda
Andrzej Pawlak, Business Development Director w Środkowej i Wschodniej Europie,
od czterech lat odpowiada za rozwój biznesu i budowanie relacji z klientami firmy DHL Supply Chain – od zeszłego roku nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rosji. Z logistyką związany od ponad 20 lat, zarówno po stronie operacyjnej, jak i handlowej. Doświadczenie zdobywał w wielu międzynarodowych firmach logistycznych zarządzając działami sprzedaży, kluczowych klientów i marketingu. Swoją przygodę w tym środowisku rozpoczął od pracy na stanowisku spedytora w dziale drobnicowym. Absolwent Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej. Członek Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.
Andrzej Pawlak
Adam Jonczyk jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej w Katowicach. Posiada dyplom MBA University of Central Lancashire w Preston. Karierę zawodową rozpoczął w Grupie ORANGE w roku 2000, gdzie w kolejnych latach pełnił funkcję Business Development Managera i Dyrektora Handlowego, a w latach 2005-2007 jako Global Marketing Manager pracował w strukturach France Telecom w Paryżu i Nicei. Do zespołu Marketplanet dołączył w 2008 roku, gdzie od początku był odpowiedzialny za sprzedaż do sektora B2B. Obecnie odpowiada za sprzedaż na rynkach międzynarodowych jako Partner oraz Head of International Sales. Brał udział w wielu projektach doradczych i wdrożeniowych z obszaru IT oraz Source to Pay (eCommerce B2B) w Polsce i zagranicą. Aktywnie uczestniczy w wielu kursach i szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego, jest certyfikowanych coachem Accredited Coach Training Program (ICF) według The Cornerstone Coaching.
Adam Jonczyk
Manager Zakupów z doświadczeniem w korporacjach o globalnym zasięgu. Zwycięzca konkursu Lider Zakupów 2018 organizowanym przez PSML. Twórca oryginalnych autorskich strategii zakupowych i metod wywierania wpływu w negocjacjach. Odpowiedzialny za cały obszar związany z zakupami, zarządzanie portfelem dostawców direct i indirect, wdrażanie platform zakupowych, programów e-procurement. Pasjonat wykorzystania internetu rzeczy zwiększających efektywność w łańcuchu dostaw. Nastawiony na współpracę pomiędzy partnerami biznesowymi. Prelegent z obszaru zakupów i wdrażania nowych technologii. Współtwórca największej platformy rabatowej w Polsce.
Tadeusz Twardzik
Od ponad 10 lat w Carlsberg Supply Company, aktualnie Menedżer ds. Transportu i Dystrybucji odpowiedzialny zarówno za procesy logistyczne jak i projekty realizowane z klientami w ramach procesów Customer Collaboration. Poprzednio role i zadania związane z logistyką kontraktową i zarządzaniem logistyką wsparci sprzedaży. W poprzednich rolach zarządzałem dystrybucją do ponad 20 krajów w Phlilips, wcześniej koordynowałem procesy magazynowe w DC na ponad 20 tys m kw. Doświadczenie również w procesach związanych z Demand Planningiem oraz S&OP
Dariusz Krasoń
Profesjonalista z zakresu łańcucha dostaw z doświadczeniem w zarządzaniu zapasami i planowaniu produkcji w branży FMCG. Posiada szerokie umiejętności we wdrażaniu nowych rozwiązań i ulepszaniu istniejących rozwiązań w celu osiągnięcia założonych celów biznesowych. Wykazuje znajomość systemów planowania (SAP ECC, APO, BI) oraz projektów w obszarze zarządzania zmianą (w tym projektów obejmujących zmianę miejsca produkcji). Posiada łatwość nawiązywania współpracy w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku, z rozwiniętymi umiejętnościami komunikacji interpersonalnej. Wysoce zorganizowany i zorientowany na osiąganie celów. Wielokrotnie nagradzany za projekty dotyczące innowacji. Silnie skoncentrowany na ciągłym doskonaleniu.
Michał Zabraniak
Maciej Zaleski is the co-founder and CEO of Procurence, an innovative start-up offering a web-based solution for supply chain risk management, currently used by some of the world’s largest corporations. Maciej has over 10 years experience in designing and implementation of procurement processes for global corporations – starting with telecoms and medical devices and ending with the mining industry. He specialises in broadly defined supplier management (supply chain risk, audits, innovativeness, communication and CSR). He read Management at the London School of Economics and CEMS MiM at LSE/EUR Rotterdam. Together with Harvard Business Review Poland he has organised a conference on Supply Chain Risk Management, and has given a number of lectures on the topic, incl. the EMBA program at the Warsaw School of Economics, London School of Economics, UCL Leuven Business School, Procurement Leaders, and the German chamber of commerce (IHK).
Maciej Zaleski
Piotr Olechowski
Andrzej Wątrobiński
Katarzyna Dyga
Witold Gorecki
Krzysztof Deja
Michał Cwajna
MENTORZY III EDYCJI TOP YOUNG 100
Założyciel i Partner Zarządzający, Graphene Partners (www.graphenepartners.com). W latach 2000-2011 pracował na szczeblu Zarządu i Rady Nadzorczej u wiodących operatorów logistycznych i firm kurierskich, w tym: DHL, CEVA oraz DPD. Regularnie wspiera fundusze private equity oraz inwestorów branżowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Odpowiedzialny za kilkadziesiąt strategicznych projektów logistycznych dla wiodących producentów oraz sieci handlowych na przestrzeni ostatnich siedmiu lat w Europie Środkowej, Rosji oraz Wielkiej Brytanii.
Adam Chazanow
Dyrektor Łańcucha Dostaw w firmie R. Twining and Company, gdzie odpowiada za dostawy do ponad 120 krajów na całym świecie. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych Logistyki Akademii Leona Koźmińskiego, programu Georgia Institute of Technology, Atlanta oraz IMD w Szwajcarii. 26 lat doświadczenia w obszarze komercji, wsparcia sprzedaży oraz szeroko rozumianego łańcucha dostaw na wszystkich szczeblach organizacji. Posiada unikalne doświadczenie z różnych obszarów biznesu. Siła leadershipu oraz wieloletnie doświadczenie gwarantują skuteczność i efektywność procesu mentoringowego. Ciekawość ludzi i atencja na młode pokolenie pozwala rozwijać uczestnika w obszarze przywództwa budując na jego mocnych stronach. Wspomaga ludzi ambitnych, odważnych i dążących do osiągnięcia satysfakcji z życia zawodowego i nie tylko. W mentee ceni odwagę oraz energię i oczekuje pełnego zaangażowania. Mentoring połączony w rozbudowaną sieć networkingu daje ogromną przewagę.
Katarzyna Piątkowska
Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Logistyk, Lider, Biegacz W 2012 rozpoczęłam współpracę z Raben Transport. Przez pierwsze dwa lata łączyłam naukę o logistyce praktykując działania logistyczne w międzynarodowej firmie transportowej. Dzięki determinacji w realizacji celów oraz pełnej wyzwań pracy udało mi się pogodzić naukę z życiem zawodowym. Swoją przygodę z Grupą Raben rozpoczęłam na praktykach w Dziale Rozliczeń, po których zaproponowano mi pracę w Dziale Obsługi, w którym pracuje aż chwili obecnej jako Lider ds. relacji z klientem. Od grudnia 2017 współtworzę Turkusowy Poznań – zespół składający się z zaangażowanych ludzi pełnych energii widzących sens w Turkusie, którzy chcą się tym sensem dzielić poprzez cykliczne spotkania dla różnych grup odbiorców w celu niesienia w świat idei Turkusu. Po pracy…pasjonatka teatru muzycznego. Uczę się nadawać nowego życia starym przedmiotom. Bardzo lubię czytać literaturę z zakresu rozwoju osobistego oraz kryminały autorów skandynawskich. W wolnym czasie trenuję sport pełen magii – jeździectwo, a w wolnym czasie biegam.
Magdalena Jachnik
Strateg w łańcuchu dostaw i pasjonat rozwijania talentów i zespołów. Absolwent MBA z ponad 25 letnim doświadczeniem w korporacjach (P&G, Pepsico, GSK, Novartis, Fujitsu). Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując funkcją na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym (Head Global Sourcing Marketing). Budował globalne strategie dla organizacji zakupowych i kategorii zakupowych z rocznymi wydatkami rzędu 2mld USD, realizował przez zespoły budżety oszczędnościowe do 200 mln USD. Wrócił do Polski z głęboką wiarą w kapitał ludzki rodaków, z aspiracją budowania z Polski centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy. Jako prezes zarządu PSML zainicjował między innymi programy Top Young 100 oraz CloudNine działając na rzecz zaangażowania biznesu w procesy edukacyjne. Uzależniony od aktywnego trybu życia, czerpie radość z czasu z rodziną i pięknych samochodów.
Mariusz Gerałtowski
Kierownik Działu Rozwoju i Wdrożeń w PEKAES Group, specjalizacja: logistyka, łańcuch dostaw, zarządzanie projektami, analiza danych, zarządzanie procesem przetargowym, wsparcie działu handlowego, wyceny i przygotowywanie cenników dla Klientów. Doświadczenie zawodowe: 10 lat z zakresu logistyki, organizowanie działów (nowych jednostek), zarządzanie zespołem, rozwijanie produktów usług logistycznych, wdrożenia kilkudziesięciu klientów, analizy biznesowe w takich firmach jak H&M, GEFCO, CAT LC obecnie od 4 lat w PEKAES. Role, specjalisty, analityka, kierownika projektu, kierownika zespołu. Doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy.
Piotr Gaik
Absolwent studiów MBA w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu & Technische Hochschule Wildau oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (kierunek Logistyka) Doświadczony Supply Chain Manager z 14-letnim doświadczeniem we wszystkich aspektach związanych z zaopatrzeniem, produkcją i kontrolą zapasów, magazynowaniem, obsługą materiałów, funkcjami wysyłkowymi / odbiorczymi w międzynarodowym środowisku w branży motoryzacyjnej (zarządzanie Logistyką w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech,Indiach,Chinach ), zorientowany na klienta i optymalizację kosztów oraz poprawę efektywności procesów w łańcuchu dostaw poprzez stworzenie efektywnych zespołów łańcucha dostaw zdolnych do osiągnięcia swoich celów. Realizujący projekty z zakresu gospodarki magazynowej, kosztów transportu, WMS, Lean Manufacturing, SAP. Doświadczenie obejmuje zarządzanie projektami na dużą skalę, w tym start-upy przemysłowe, zarządzanie na poziomie korporacyjnym w wielu lokalizacjach, standaryzację i ciągłe doskonalenie, wdrażanie i zgodność z wymaganiami IATF, a także znajomość specyficznych wymagań klienta i doświadczenia w audytowaniu procesów i produktów zgodnie z VDA. Wspieranie nowych projektów wraz z bezpośrednim kontaktem z głównymi producentami OEM, takimi jak FCA, VW GROUP, BMW, VOLVO, SCANIA, DAF, JAGUAR, LAND ROVER, PORSCHE,LAMBORGINI.
Łukasz Jastrzembski
Jako menedżer ds. marketingu odpowiadam za marketing spółki Raben Logistics Polska, największej spółki Grupy Raben – europejskiego dostawcy usług logistycznych. W branży logistycznej od 2002 roku. Oprócz marketingu, moim głównym obszarem zainteresowania jest zadowolenie klienta, doświadczenie i lojalność ze szczególnym naciskiem na Net Promoter Score/System. NPS wprowadzałam w 10 z 12 krajów, w których działa Grupa Raben. Jestem też inicjatorką pojawienia się NPS w badaniu Operator Logistyczny Roku i wyliczania NPS dla branży. Staram się, aby wszyscy zrozumieli, że NPS to coś więcej niż tylko inne dane. Uważam, że lojalność klientów jest lepsza, ważniejsza i bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie niż uzyskiwanie nowych kontraktów jeden po drugim. Zajmuję się także społeczną odpowiedzialnością biznesu, zgodnie z przyjętą przez naszą firmę strategią odpowiedzialności społecznej oraz storytellingiem, bo nic tak dobrze nie sprzedaje jak emocje i prawdziwe historie.
Katarzyna Ostojska
Ekspert w dziedzinie opakowań zwrotnych, od ponad 15 lat pomagający firmom obniżać koszty i oswajać temat wynajmu pojemników. Wieloletnie doświadczenie pracy dla międzynarodowych koncernów w połączeniu z nabytą wiedzą, zaowocowały unikalnymi programami szkoleniowymi, które pozwalają uczestnikom szerzej spojrzeć na zagadnienie i uniknąć wielu pułapek. Praktyk i trener biznesu, interim manager, przedsiębiorca, mentor, wolontariusz menedżer z
dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym specjalista w dziedzinie: zarządzania opakowaniami zwrotnymi, optymalizacji kosztów, usprawniania procesów i wymiany informacji
Małgorzata Michalik
Od 22 lat w logistyce, najpierw agent celny potem koordynator odpraw celnych, a w końcu kreator komórki agencji celnej w przedsiębiorstwie w jakim pracowałem. Od 2005 roku w BARTER S.A. dyspozytor w transporcie, specjalista zaopatrzenia, 2010r logistyk – stworzenie systemu planowania dystrybucji autogazu na rynku krajowym, 2013r jako kierownik Logistyki Kolejowej – stworzenie i dowodzenie Wydziałem Eksploatacji Kolejowej licencjonowanego przewoźnika kolejowego BARTER S.A. W 2016 roku rozpocząłem studia niestacjonarne na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej – kierunek Logistyka I stopnia. Czerwiec 2019 to podążanie za rozwojem w petrosoft.pl Technologie Informatyczne sp. z o.o. jako Kierownik Projektów Informatycznych. Uwielbiam optymalizować ale nie dehumanizować procesy logistyki.
Wiesław Treszczotko
HEAD OF LOGISTICS OPERATION, MEMBER OF BOARD , EXECUTIVE COACH ACC ICF Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu jedną z największych operacji logistycznych w Polsce w obszarze FMCG. Podczas ostatnich lat zespoły którymi zarządzał mogły poszczycić się licznymi sukcesami zawodowymi. To właśnie one zdobywały nagrody wewnętrzne jak również zewnętrzne w tym trzykrotną nagrodę „Supply Chain Designer” (Coca-Cola HBC Polska) Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz programu Georgia Institute of Technology Atlanta. Od 5 lat certyfikowany coach w zakresie coachingu indywidualnego (ACC ICF). Bazując na wieloletnim doświadczeniu biznesowym, na zdobytych zasobach i kompetencjach, nieustannie wspomaga innych w samorealizacji w obszarze przywództwa, budowaniu relacji, jak również tworzeniu efektywnych zaangażowanych zespołów. Mentor i trener programów rozwojowych dla menedżerów i talentów w organizacjach biznesowych. Członek zespołu wspierającego opracowanie modelu kompetencyjnego Top Young 100. Mentor w Polskim Stowarzyszeniu Managerów Logistyki oraz Członek Polskiego Stowarzyszenie Ekspertów Logistyki.
Arkadiusz Nowicki
Damian Kołata, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w firmie doradczej Cushman & Wakefield. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej. Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych.
Damian Kołata
Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, od ponad 20 lat związanym z branżą transportu i spedycji. Posiadam doświadczenie w zakresie przeprowadzania szkoleń z transportu i spedycji, jestem także współautorem Poradnika Transportowego dla branży spedycyjnej i transportowej. Wiedzę i obycie zawodowe zdobywałem w kilku firmach sektora transportu i logistyki, w tym wiele lat jako Koordynator Dystrybucji w Kuehne+Nagel Polska Sp. z o.o.. Obecnie kilku lat piastuję stanowisko Road Transport Managera w Logwin Poland Sp. z o.o. Prywatnie miłośnik muzyki chóralnej (aktywnie działający), a od jakiegoś czasu z powodzeniem mierzę się ze swoimi słabościami trenując crossfit.
Jacek Izdebski
Prezes firmy SMART Project – największej polskiej firmy doradczej specjalizującej się projektach mających na celu zwiększanie wydajności i obniżanie kosztów w zakresie produkcji, transportu, magazynowania i zarządzania zapasami. Radosław Śliwka jest absolwentem Logistyki Transportu na Politechnice Poznańskiej oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Łańcuchem Dostaw i Studiów Podyplomowych „Lider Cyfrowej Transformacji” realizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W 2016 roku uzyskał tytuł na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu doktora nauk o zarządzaniu. Jest autorem książki „Inventory Management Fundamentals” oraz współautorem książek „Logistyka Casebook” i „Decyzje Logistyczne z Excelem”. W 2016 roku został wybrany na Członka Prezydium Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, gdzie odpowiada za wspieranie rozwoju wielkopolskich przedsiębiorców, relację z uczelniami oraz cykliczne organizowanie Forum Gospodarczego Metropolii Poznań, będącej największą konferencją gospodarczą w Wielkopolsce. Doświadczenie z zakresu analityki biznesowej, zarządzania projektami i usprawniania procesów zdobyłem na stanowisku Menedżera Projektów Logistycznych Philips Lighting. W latach 2008 – 2012 byłem Szefem Działu Projektów Wdrożeniowych i Doradczych w DB Schenker. Pełniłem również rolę członka Komitetu Sterującego programu budowania kultury Lean w DB Schenker. Posiada certyfikaty APICS, Six Sigma oraz Prince 2.
Radosław Śliwka
Coach PCC, mentorka i trenerka biznesu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe i managerskie. Pracowała przez 17 lat w organizacjach międzynarodowych, na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich, w strukturach formalnych i macierzowych, będąc bezpośrednio odpowiedzialną za biznes. Jako Coach ma za sobą ponad 2000 godzin spotkań indywidualnych i tysiące godzin poprowadzonych spotkań grupowych. Pracuje dla dużych organizacji krajowych i międzynarodowych, z liderami z każdego poziomu zarządzania, z osobami z różnych struktur oraz branż, z menedżerami z różnym zakresem odpowiedzialności tj; operacyjnej, produktowej, wspierającej itp. oraz prywatnymi przedsiębiorstwami z ich właścicielami i Partnerami.
Katarzyna Orzeszek
Obecnie – Dyrektor Operacyjny (Polska), Oerlemans Foods (dwie spółki), branża spożywcza. Wcześniej – m.in. Dyrektor Zakupów, Dyrektor Logistyki Magazynowej i Transportu, Coca-Cola HBC. Od początku pracy zawodowej związany jestem głównie z Łańcuchem Dostaw w branży spożywczej; doświadczenie zawodowe zdobywałem zarówno w bardzo małych spółkach (rodzinnych, kilkuosobowych) jak i w korporacjach o globalnym zasięgu działania; pracowałem w biurze projektów, firmie wykonawczej oraz produkcyjnej; zarządzałem zespołami od kilku do kilkuset osób.
Witold Gorecki
Dyrektor ds. Zakupów Nieprodukcyjnych Grupy Polpharma. Z Polpharmą związana od 2004 roku. Od 2007 roku odpowiada za zakupy nieprodukcyjne (Indirect) w skład, których wchodzą szeroko rozumiane usługi marketingowe: zakupy mediów, ATL, BTL, badania marketingowe; usługi eventowej: MICE & business travel; zakup materiałów i usług promocyjnych oraz usługi ogólnofirmowe i profesjonalne. Od 2020 odpowiada również za kategorię IT oraz flotę samochodową. Poza odpowiedzialnością lokalną, odpowiada również za zakupy nieprodukcyjne w Grupie poza Polską, gdzie aktywnie wdraża najlepsze rozwiązania zakupowe i przetargowe wypracowane w Europie. Jest liderką projektu Zrównoważonego Łańcucha Dostaw w Polpharmie, który zakłada wdrożenie standardów odpowiedzialności społecznej w całym łańcuchu dostaw”.
Elżbieta Czarnocka
Coach biznesu, mentor, doradca. Ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach managerskich w obszarze zakupów, logistyki/łańcucha dostaw, w tym w dużych korporacjach o zasięgu światowym (Polkomtel/Plus, Orange, United Distillers). Doskonałe kompetencje budowania strategii, koncentracji na wynikach biznesowych, nastawienia na osiąganie celów, jakość i standard, restrukturyzacji procesów. Umiejętności negocjacyjne, motywacyjne, zarządzanie przez kompetencje, kreatywność. Pomaga firmom, managerom i osobom prywatnym poprawić efekty działania zgodnie z indywidualnymi potrzebami i aspiracjami, wzmocnić i rozwinąć kompetencje, poszerzyć doświadczenie, rozwijać praktyczne umiejętności. Pomaga managerom rozwinąć miękkie kompetencje, aby osiągali twarde rezultaty. Pracuje w oparciu o autorski model EFFECT©, czerpie z wiedzy eksperckiej, dzieli się metodami i narzędziami.
Beata Tarnowska
Trener biznesu, manager, wykładowca, psycholog społeczny. Doświadczony manager zarządzający organizacjami, zespołami i projektami. Ekspert w dziedzinie
importu z Chin. Posiada doświadczenie i praktykę w budowaniu organizacji oraz we wprowadzaniu nowych produktów na rynek polski. Znawca kultury dalekowschodniej i pracy w środowisku międzykulturowym. Umiejętności zawodowe zdobywała także podczas licznych podróży zagranicznych związanych z wielotygodniową pracą w Azji (Chiny, Tajwan, Korea). Ma także praktyczne doświadczenie w rekrutowaniu pracowników na różne stanowiska w organizacjach oraz kilkuletnią historię pracy jako asesor w projektach Assessment Center i Development Center. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji biznesowej i międzykulturowej, zarządzania zespołami, doskonalenia umiejętności managerskich i importu z Chin. Doradza w zakresie świadomego i zaplanowanego uruchomienia własnej działalności gospodarczej.
Aktywnie działa w Klubie Trenerów Biznesu. Właścicielka firmy szkoleniowej Eduforce www.eduforce.pl
Dorota Czołak
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Podyplomowych Studiów na SGH z zakresu Doradztwa Zawodowego i Coachingu, specjalizuję się w zagadnieniach z zakresu „miękkiego” HR –Moim Konikiem są sesje Development i Assessment Center. Ukończyłam także roczną Akademie Trenerską. Cenię sobie relacje z ludźmi, dzielenie się doświadczeniem i wspólne szukanie praktycznych rozwiązań. Od ponad 15 lat zajmuje się HR, posiadam doświadczenie zarówno w pracy w wewnętrznych działach HR jak i jako zewnętrzny Konsultant, co pozwala mi na szybką diagnozę sytuacji, dobranie odpowiednich narzędzi i podejmowanie trafnych działań w zakresie doboru i rozwoju kadr. Przez 8 lat zarządzałam Zespołem Konsultantów i kierowałam projektami z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi dla największych Polskich i międzynarodowych korporacji z branży FMCG, B2B i Farmacji. Obecnie w firmie PEKAES mam przyjemność pracować w Dziale Rekrutacji i Rozwoju gdzie na co dzień pracuję w oparciu o proces, słucham i odkrywam potrzeby Menadżerów, których wspieram w ich codziennej pracy. Specjalizuję się w diagnozowaniu poziomu kompetencji i potencjału Pracowników oraz planowaniu ich rozwoju. W swojej codziennej pracy z ludźmi staram się bazować na ich potencjale i doświadczeniach. Prywatnie mam brązowy pas w Karate.
Magdalena Pietrewicz
Ponad 16-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, specjalizujący się w zarządzaniu, logistyce, oraz rozwoju sprzedaży Menadżer zmiany odpowiedzialny za przygotowywanie i wykonywanie strategii rozwojowych dla organizacji krajowych i środkowo wschodnich. Ekspert od projektów typu „Green Field”, dotyczących między innymi wdrażania nowoczesnych technologii magazynowych, rozwiązań w zakresie transportów ponadnormatywnych dla branży energetycznej, jak i zakładania oraz rozwijania nowych organizacji biznesowych. Długotrwała współpraca z wieloma partnerami zarówno z Europy oraz Azji. Od roku 2009 stoi na czele polskiego oddziału firmy ESA Logistika, należącej do globalnego operatora logistycznego Hitachi Transport System. Od okołu roku należy do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów (PSML), gdzie jest odpowiedzialny za koordynacje projektu Top Young 100, dedykowanego dla młodych talentów logistycznych. Absolwent z tytułem magistra Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
Teodor Kula
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw. Z logistyką związana od ponad 12 lat. Posiada doświadczenie w optymalizacji procesów i kosztów w obszarze logistyki, współpracy z operatorami logistycznymi, wdrażaniu rozwiązań informatycznych, negocjacjach oraz prowadzeniu przetargów. Facilitor grup projektowych. Zarządzała zespołem w dziale handlowym w firmie z sektora TSL. Doświadczenie w logistycznej ocenie i wyborze dostawców oraz ich implementację jak i produktów w sieciach DIY należących do grupy Kingfisher a także w grupowych międzynarodowych projektach zakupowych.
Członkini Stowarzyszenia Liderek w Biznesie „Ladies First”. Od 5 lat właścicielka agencji interaktywnej.
Od 11.2018 Sourcing Lead w Kingfisher Sourcing Eastern Europe Sp. z o.o.
Zofia Zaczek
Jest współwłaścicielem firmy doradztwa personalnego Solid Bridge Solutions – www.solidbridge.pl. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie, które obejmuje rekrutacje specjalistów i kadry kierowniczej w obszarze łańcucha dostaw, logistyki, produkcji, nieruchomości. zrealizował blisko 400 procesów rekrutacyjnych. Specjalizuje się w analizach rynku pracy, pomaga w definiowaniu potrzeb personalnych i szkoleniowych dla organizacji, budowie modeli kompetencyjnych i systemów ich oceny, oferuje narzędzia assessment i development center oraz usługi outplacementu. Interesuje się psychologią społeczną, psychologią w biznesie, metodami i działaniami wspierającymi rozwój organizacji. Członek międzynarodowej organizacji Sigma Search Partners www.sigma-search.com zrzeszającej butikowe firmy rekrutacyjne na świecie.
Rafał Brzozowski
Urodzona 28.02.1983r. w Świdnicy, woj. dolnośląskie. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej – Wydział Informatyki i Zarządzania oraz Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Zdobywczyni wielu nagród – w tym dla najlepszego maturzysty w 2003r. (nagroda od Starosty Świdnickiego), stypendiów naukowych (PWr, MWSLiT) oraz wyróżnień za wprowadzone udoskonalenia w obrębie łańcucha dostaw, m.in.: w firmie Sonel S.A.. Członkini PSML. Z zawodu i z zamiłowania: logistyk, manager ds. zakupów i łańcucha dostaw. Miłośniczka gór i podróży. W czasie wolnym – administratorka forum “Managerowie z Głową Dolny Śląsk”.
Marta Szuwart – Martowłos
Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES sp. z o.o
Kajetan Jagłowski
absolwentka Politechniki Warszawskiej na wydziale Administracji, mentorka II i III edycji programu Top Young 100, członkini Stowarzyszenia PSML. Karierę rozpoczęła w niemieckiej firmie leasingowej sprzętu IT (CHG-Meridian). Dzięki temu doświadczeniu postanowiła rozwijać się w obszarze zakupów nieprodukcyjnych. Pracowała dla międzynarodowych korporacji z sektora FMCG (Philip Morris Polska, Unilever Polska) oraz farmacji (Roche Polska) w regionie DACH. Bliska jest jej tematyka zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, dlatego aktywnie włącza się we wszelkie akcje, mające na celu uświadamianie i wprowadzanie przyjaznych rozwiązań środowisku. Na co dzień posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim, a hobbystycznie niderlandzkim oraz tureckim.
Marta Stępniewska
Kuba Jambor dołączył we wrześniu do zespołu M4 w Poznaniu, jako Associate Director. Przez ostatnie 11 lat pełnił role dyrektora handlowego w sektorze B2B, rozwijając rynek wewnętrzny i eksportowy dla firm produkcyjnych z branży meblarskiej. Kuba odnosił duże sukcesy rozwijając sprzedaż kontraktową z odbiorami z sektora HoReCa a także najpotężniejszymi sieciami handlowymi w branży wyposażenia wnętrz w Europie. Tworzył sieć salonów sprzedaży detalicznej na rynku krajowym i międzynarodowym (Europa, Azja, Ameryka Pólnocna). Był odpowiedzialny za działania marketingowe na rynkach Azjatyckich i północno-amerykańskich – Inicjował projekty w obszarze innowacji i designu. Był odpowiedzialny za organizację eventów targowych m.in. w Nowym Jorku, Las Vegas, Hong-Kongu i Chinach. „W życiu zawodowym cechuje mnie determinacja i upór w dążeniu do wyznaczonego celu, entuzjazm do działania, umiejętność pracy w zespole, optymizm i szacunek dla innych ludzi.”
Kuba Jambor
Trener biznesu, wykładowca, manager. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w budowaniu struktur i jednostek organizacyjnych oraz zarządzaniu zespołami międzynarodowymi. Zarządzał optymalizacjami procesów w przedsiębiorstwach o krajowym i globalnym zasięgu. Wieloletni członek zespołów zarządzających jednostkami. Pełnił funkcję Dyrektora Regionu i Oddziału w polskich spółkach branży logistycznej. Współtworzył od podstaw centrum obsługi klienta w IKEA Polska. W ramach organizacji globalnej IKEA, w biurze wsparcia klienta wewnętrznego, był odpowiedzialny za region Europy Południowo-Wschodniej. Ekspert zarządzania zmianą, w organizacji i personalną. Absolwent wydziału ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz studiów podyplomowych z zakresu finansów i audytu. Jest certyfikowanym trenerem grupowym oraz moderatorem Design Thinking. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz zarządza studiem projektowym Wednesday Studio.
Łukasz Ćwik
Urodzony w 1979 roku w Wadowicach . Absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej na kierunkach zarządzania i informatyki oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku logistyka . Przed objęciem funkcji dyrektora d.s. transportu w grupie Maspex , pełnił od 2007 roku funkcje menadżerskie w obszarze logistyki w różnych spółkach grupy Maspex . Od wielu lat bierze aktywny udział w realizowanych projektach rozwojowych w obszarze logistyki zarówno w obszarze software jak i inwestycyjnym . Od kilku lat związany ze środowiskiem uczelnianym w ramach prowadzenia różnych projektów w tym współpracy w ramach działalności wykładowczej z przedmiotów biznesowych
Dariusz Smaza
Senior Logistics Manager, Jeronimo Martins Polska S.A. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz General Management Program na Akademii Leona Koźmińskiego. Od blisko 10 lat związany z JMP. W tym czasie zajmował stanowiska związane z logistyką i łańcuchem dostaw. Odpowiada za logistykę magazynową oraz przepływ towarów do sklepów w całej sieci. Jest inicjatorem wielu zmian mających na celu usprawnianie oraz rozwój rozwiązań logistycznych stosowanych w największej sieci detalicznej w Polsce. Jego pasją jest optymalizacja. W przeszłości odpowiadał za zapewnianie dostępności produktów dla sklepów i Klientów oraz za zarządzanie poziomem zapasów.
Michał Gaweł
Inżynier z wykształceniem zarządczo-administracyjnym oraz Dyrektor Zakupów i Logistyki z wieloletnim doświadczeniem w obszarze łańcucha dostaw na różnych stanowiskach międzynarodowych korporacji z branż: materiałów budowlanych, petrochemicznej oraz przemysłu ciężkiego. Jestem certyfikowanym Project Manager (Prince 2), dodatkowo tworzyłem i zarządzałem zespołami kompetencyjnymi/projektowymi, a także opracowywałem oraz wdrażałem procesy zakupowe.
Krzysztof Sobolewski
Doświadczenie w zarządzaniu zakładem produkcyjnym oraz wszystkimi obszarami w firmach produkcyjno-handlowych. Buduje relacje i negocjuje warunki współpracy z klientami i kontrahentami, dzięki czemu zwiększa obroty firmy. Wysokie kompetencje przywódcze i myślenie strategiczne. Zarządza projektami, identyfikuje i optymalizuje główne procesy firm. Z sukcesami tworzy i wdraża strategię rozwoju firmy. Wprowadza zmiany oparte o rozwiązania leanowe, które prowadzą do znaczącego zwiększenia wydajności produkcji, stabilizacji jakości i zwiększenia zysku. Efektywnie zarządza zespołem menedżerskim, koncentrując się na realizacji wyznaczonych celów, dbając przy tym o otwartą komunikację i wypracowanie rozwiązań. Osiąga sukcesy w wdrażaniu mierników wydajności, systemów zarządzania przez cele, kontrolingu i optymalizowaniu łańcucha dostaw.
Maciej Szymczak
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw. Z logistyką związana od ponad 12 lat. Posiada doświadczenie w optymalizacji procesów i kosztów w obszarze logistyki, współpracy z operatorami logistycznymi, wdrażaniu rozwiązań informatycznych, negocjacjach oraz prowadzeniu przetargów. Facilitor grup projektowych. Zarządzała zespołem w dziale handlowym w firmie z sektora TSL. Doświadczenie w logistycznej ocenie i wyborze dostawców oraz ich implementację jak i produktów w sieciach DIY należących do grupy Kingfisher a także w grupowych międzynarodowych projektach zakupowych.
Członkini Stowarzyszenia Liderek w Biznesie „Ladies First”. W latach 2014-2019 lat właścicielka agencji interaktywnej.
Zofia Zaczek
Monika stands out as an experienced leader in business area transformation, professional negotiator with significant experience in management of multi-million spend of the companies. She is a goal–oriented person focused on achieving companies’ strategic targets by embracing change programs. Monika joined AstraZeneca from Kenya Airways, where she spearheaded turnaround of the airline and led strategic projects. Prior to that she was responsible for consolidation of the back office and embedding of the procurement shared services at LOT Polish Airlines, where she held a position of a Chief Corporate Officer. Before joining an airline, she spent many years in harmaceutical industry. She created Novartis’ very first world-wide shared service center in a capacity of a Head of Shared Country Procurement Organization and Administration. Prior to that, she held a range of procurement leadership positions at Polpharma, where she spent seven years. Monika spent her early career at Carlsberg, as a Purchasing Manager and Strategic Buyer, and Phillip Morris, where she built a greenfield marketing procurement services function. She graduated from University of Mining and Metallurgy in Cracow and an MBA at the University of Minnesota and Warsaw School of Economics. She used to be a Visiting Lecturer at the Warsaw School of Economics and a Head of Purchasing Council at the Polish Logistic Managers Association from 2008-2010. Monika loves spending time with her family – two lovely daughters and a husband. They enjoy long hikes and travelling together to all the corners of the World, and most recently Africa.
Monika Kiełtyka Michna
Dyrektor Łańcucha Dostaw, Nexteer Automotive Poland. Zdobytą wiedzę praktyczną przekuwa na warsztaty symulacyjne pokazując studentom, że można łączyć pracę w firmach przemysłowych z frajdą, a satysfakcję z efektywnością. Dodatkowo trener, konsultant. Posiada wieloletnie doświadczenia w firmach produkcyjnych z branży Automotive. Jako dyrektor logistyki, w ramach zarządzania łańcuchem dostaw, koordynowała przepływ informacji i materiałów od momentu wejścia zamówienia klienta poprzez zakup komponentów, plan produkcyjny, logistykę wewnętrzną aż do wysyłki wyrobu gotowego. Laureatka Ogólnopolskiej nagrody „Kobieta Roku w Logistyce”. Na co dzień zarządza pracą 3 zakładów produkcyjnych w Polsce. Członek Rady Programowej katedry logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Anna Ossowska
Managerka z dużym doświadczeniem w obszarze zakupów oraz zarządzania projektami zdobywanym w międzynarodowych korporacjach z sektora energetycznego. Obecnie Dyrektor ds zakupów centralnych w PORR S.A. obejmujących głównie kategorie DIRECT. Wcześniej przez ponad 4 lata zajmowała stanowisko Dyrektora ds. Zakupów i Logistyki w firmie Siemens Sp. z o.o. współpracując w regionie EMEA z kilkunastoma krajami Europy koncernu Siemens AG. Jej odpowiedzialność w firmie Siemens obejmowała m.in. zakupy Indirect jak również kreowanie polityki zakupowej z naciskiem na dobre praktyki, określanie standardów partnerskiej współpracy z kontrahentami. Z obszarem zakupów zawodowo związana od ponad dwudziestu lat. Poprzednio przez 7 lat pracowała w PKN ORLEN S.A. zarządzając zakupami strategicznymi dla Spółek Grupy Kapitałowej. Stworzyła i z sukcesem wdrożyła współpracę w ramach zakupów centralnych w Koncernie dla kilkunastu kategorii zakupowych Direct. Od kwietnia 2019 jest Członkiem Zarządu PSML (Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów) i ekspertem PSME. Jest certyfikowanym Mentorem i absolwentką Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego. Pasjonuje się rozwojem nie tylko kompetencji twardych, ale przede wszystkich umiejętności miękkich, co przekłada na współpracę w swoim otoczeniu. Otwarta, dynamiczna, aktywna i komunikatywna. Uwielbiająca działać, wdrażać, zmieniać. Jej największym sukcesem jest dokonywanie rzeczy trudnych, ryzykownych, czasami niemożliwych poprzez pracę, odwagę i kreatywność zespołową. Ceni niezależność w działaniu, dbanie o rozwój i uważność w życiu zawodowym i prywatnym. Inspiruje ją przekraczanie granic w każdej dziedzinie naszego życia. W życiu kieruje się przekonaniem, że dodatkowy wysiłek zawsze się opłaca, a każda zmiana daje przestrzeń do wdrażania coraz to nowszych rozwiązań, które służą rozwojowi osobistemu i biznesowemu. Amatorka wypraw wysokogórskich oraz różnych aktywności sportowych.
Dominika Żwirbla- Kalman
Project Manager, Marketing Specialist, Wiceprezes Fundacji Komunikacji
Międzykulturowej THE LINK. Absolwentka Logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzenie prelekcji nt. „Kompetencje Kadry Logistycznej. Sposoby zmniejszania luki kompetencyjnej” m.in. podczas finału „Ligi Młodych Logistyków”
Magdalena Drożdż
Manager Logistyki Magazynowej w Carlsberg Supply Company Polska S.A.
Marcin Będlin
Menedżer i ekspert w obszarze dystrybucji, zawodowo związany z Jeronimo Martins Polska, właścicielem sieci handlowej Biedronka. W Dziale Logistyki w Biurze Głównym odpowiedzialny m.in. za projekty rozwojowe oraz optymalizacje procesowe i proceduralne. Absolwent logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Zaangażowany w inicjatywy branżowe, m.in. współuczestniczył w budowie koncepcji programu Top Young 100 oraz inicjuje działalność Klubu Absolwentów Logistyki i Transportu na UE w Katowicach. Poza pracą zainteresowany przede wszystkim praktykami prozdrowotnymi (głównie biernie) i giełdą papierów wartościowych (głównie stratnie).
Jakub Knauer
Interim manager, praktyk biznesowy z ponad 20-letnim doświadczeniem na szczeblu zarządczym i operacyjnym, w firmach polskich i międzynarodowych. Na co dzień współpracuje z kadrą zarządzającą. Usprawnia procesy operacyjne i sposoby zarządzania, aby firmy lepiej się rozwijały, szybciej osiągały swoje cele biznesowe, a ludzie chcieli dla nich pracować. Koncentruje się na zagadnieniach efektywnego zarządzania firmą i jej kluczowymi procesami, zwłaszcza w zakresie osiągania założonych wskaźników biznesowych, optymalizacji kosztów operacyjnych, sprzedaży, obsługi i relacji z klientami, komunikacji wewnętrznej. Do realizowanych projektów wnosi wiedzę i know-how, angażując managerów do współpracy. Dba, by nie tylko rozumieli wdrażane zmiany, ale również czuli się z nimi dobrze i bezpiecznie. Jej celem, obok realizacji zadania, jest spokój i zadowolenie kadry managerskiej z poczucia rozwiązania trudnej sprawy oraz przekonanie o słuszności przyjętych działań.
Marzena Tusza
Monika posiada tytuł Partnera, Dyrektora Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych. Wcześniej Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield w Polsce. Monika posiada ponad 8 lat doświadczenia w logistyce, pracując min. dla ID Logistics, CAT LC czy Kuehne + Nagel podczas wielu krajowych i międzynarodowych projektów. Monika posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, optymalizacjach procesów biznesowych, sprzedaży, negocjacjach, coachingu i marketingu. Monika zdobywała doświadczenie zawodowe pracując przez ponad dwa lata w ID Logistics jako dyrektor handlowy, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie wszystkimi handlowymi i logistycznymi operacjami w firmie. Kluczowi Klienci: IKEA, JYSK, TESCO, Hutchinson, Tenneco, Sephora, Inditex (Zara), Ferrero, Maspex, Praktiker, Norauto, Carlsberg, Raflatac, CCS Corning Cables i in.
Monika Duda
Andrzej Pawlak, Business Development Director w Środkowej i Wschodniej Europie,
od czterech lat odpowiada za rozwój biznesu i budowanie relacji z klientami firmy DHL Supply Chain – od zeszłego roku nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rosji. Z logistyką związany od ponad 20 lat, zarówno po stronie operacyjnej, jak i handlowej. Doświadczenie zdobywał w wielu międzynarodowych firmach logistycznych zarządzając działami sprzedaży, kluczowych klientów i marketingu. Swoją przygodę w tym środowisku rozpoczął od pracy na stanowisku spedytora w dziale drobnicowym. Absolwent Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej. Członek Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.
Andrzej Pawlak
Katarzyna Łasińska jest absolwentka EMBA, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz London School of Public Relations. Ponad 15- letnie doświadczenie zawodowe zdobywała min. w ramach struktur Działów Zakupów: w Bayer- pełniąc funkcje Category Head, w Huawei- jako Senior Procurement Manager CEE & Nordinc oraz aktualnie w Fujitsu-na stanowisku Procurement Category Manager na region EMEIA. Jest laureatka wielu nagród i wyróżnień branżowych, w tym „MP Power Awards” dwukrotnej nominacji do „Osobowość Roku”, czy nagrody „Life” w Bayer w kategorii: Leadership. Zaangażowana w działania dodatkowe: prowadzenie szkoleń, workshopów, wystąpień jako ekspert, prelegentki na konferencjach branżowych, dodatkowo aktywnie poszukiwała innowacyjnych obszarów zmian i ich implementacji min. jako Innoavtion Coach. Odpowiedzialna za budowanie struktur kategorii zakupowych, wieloletnich strategii, inicjowała i implementowała zmiany na poziomie zarówno modelowania procesów, jak i procedur w ramach cross- funkcyjnych grup projektowych. Mając poczucie, iż efektywne zarządzanie procesami zakupowymi, tworzy siłę budowania przewagi konkurencyjnej firmy, kreowała i aktywnie optymalizowała podlegle kategorie. Pasjonatka marketingu i pr, łączy pracę w działach zakupów z budowaniem, ich pozytywnego wizerunku. Wierzy w moc długofalowych relacji biznesowych opartych na poszanowaniu wzajemnych celów oraz wartości prowadząc, tym samym do efektywnej współpracy z klientami wewnętrznymi i partnerami biznesowymi.
Katarzyna Łasińska
absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość oraz studiów doktoranckich na kierunku ekonomia w Szkole Głównej Handlowej. Dodatkowo absolwentka studiów podyplomowych z Rachunkowości i Rewizji Finansowej na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z Procter & Gamble od 2013, na wielorakich stanowiskach w obszarze logistyki w obszarze Europy Centralnej (obsługa klienta, planowanie, zarządzanie Business Intelligence, zarządzenie strategiczne kategorią). Dodatkowo odpowiedzialna za współpracę P&G z uczelniami wyższymi na terenie Polski. Prowadząca wykłady na uczelniach w tematyce logistyki, business intelligence, przywództwo, style kierowania organizacją, growth & fixed mindset. Prywatnie pasjonatka podróży, salsy i jogi oraz mama 7-letniej Oli.
Katarzyna Pawelec- Kochańska
Absolwentka Politechniki Warszawskiej, kierunek elektronika. 14 lat na stanowiskach kierowniczych w firmie Procter & Gamble, miedzy innymi: Kierownik Produkcji Pampers, Szef działu nowych Inicjatyw i wdrażania projektów, Kierownik działu Transportu w Centralnej Europie, dodatkowo od 2012 Lider Polskiego Networku Kobiet. W swoim długoletnim doświadczeniu nauczyłam się jak realizować projekty, jak prowadzić organizacje złożona nawet ze 100 pracowników, jak rozwijać i szkolić ludzi wykorzystując ich potencjał oraz jak zarządzać finansami dużych organizacji. Posiadam umiejętności coachingowe, mentoringowe, doceniania ludzi i rozwijania organizacji. Jedną z moich pasji to wspieranie i rozwijanie pracowników, a w szczególności kobiet. Wydobywanie z nich to co najlepsze i wykorzystywanie ich wiedzy do indywidualnego rozwoju.
Karolina Krakowiak
Senior Procurement Manager w branży farmaceutycznej. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej z ponad 13 letnim doświadczeniem w zakupach korporacyjnych indirect (GSK). Zdobył szerokie doświadczenie pełniąc liczne funkcje w Zespole Zakupów, prowadząc projekty angażujące duże zespoły regionalne i wielu partnerów biznesowych. Autor licznych rozwiązań poprawiających efektywność procesów zakupowych. Jako Head of Procurement Polska zarządzał wszystkimi lokalnymi procesami oraz kategoriami w obszarze zakupów (P2P, polityki, audyty). Obecnie zarządza kategoriami: mediową i agencji kreatywnych/digitalowych na poziomie regionu EMEA. Odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie globalnych strategii przy jednoczesnej dbałości o ich lokalną efektywność. Zawsze szuka rozwiązań przynoszących wymierną wartość dla firmy i spełniających oczekiwania biznesowe. Stale rozwija swoje kompetencje negocjacyjne i komunikacyjne. W ramach projektu TOP100 liczy na wymianę doświadczeń w zamian za rozwinięcie umiejętności mentorskich.
Marcin Lewczuk
Urodzony 18.10.1986 w Bydgoszczy, Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na Wydziale Zarządzania , na kierunku logistyka. Związany z branża TSL od 2009 roku, współzałożyciel firmy transportowej Ms Lostistics Partner Sielsia, członek zarządu w Ms Road, Ms Logistics. Posiada doświadczenie w budowaniu i rozwoju firmy od podstaw z niewielkim budżetem na starcie. Od ponad 10 lat zajmuje się planowaniem i organizacją transportu międzynarodowego, zna specyfikę i realia branży. Posiada łatwość w nawiązywaniu kontaktów, jest zawsze zaangażowany w to co robi. Interesuje się psychologią społeczną, psychologią w biznesie, wszelkimi metodami i działaniami wspierającymi rozwój organizacji. Miłośnik sportu (m.in. Kitesurfing), każdy dzień zaczyna od aktywności sportowej – stale pokonuje i przekracza własne granice możliwości. entorskich.
Mateusz Targosz
Dyrektor ds. Zakupów w ING Wholesale Banking of European Network Countries z 11-letnim doświadczeniem zawodowym, odpowiedzialny za 9 krajów w całej Europie, w skład których wchodzą: Polska, Słowacja, Węgry, Ukraina, Rosja, Bułgaria, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz IBSS. Prokurent, a także Członek Zespołu Zarządzającego Global Procurement Bank w ING N.V. Twórca organizacji zakupowej ING w Singapurze dla całej Azji Południowo-Wschodniej. Doświadczony w tworzeniu organizacji poprzez centralizację procesów zakupowych i wdrażanie procedur od podstaw, zarówno w Polsce, krajach europejskich jak i azjatyckich. Główny Negocjator w wielu procesach zakupowych, zarówno w ramach w kategorii zakupowych informatycznych jak i nieinformatycznych, dotyczących transakcji lokalnych i międzynarodowych. W latach wcześniejszych dyrektor wykonawczy z ponad 10- letnim doświadczeniem w różnych dziedzinach przemysłu, odpowiadający za zakupy towarów bezpośrednich i niebezpośrednich, handel międzynarodowy, sprzedaż i marketing. Aktywny mentor i wykładowca na wielu konferencjach zakupowych.
Wojciech Marchwicki
Interim manager, ekspert w projektach logistycznych, praktyk, doradca, trener, wykładowca. Posiadam 16-letnie doświadczenie w logistyce i łańcuchach dostaw. Jako Interim Dyrektor Logistyki zarządzałem procesem zmian w łańcuchu dostaw Baltona S.A. (Flemingo International Group Dubai). Obecnie zaangażowany jestem w projekty związane z logistyką operacyjną. Współpracuję z firmami consultingowymi w Polsce i zagranicą jako zewnętrzny ekspert praktyk (PwC, Roland Berger Strategy Consultants, Inverto AG). Wcześniej zarządzałem operacjami logistycznymi w dziale łańcucha dostaw Carrefour Polska. Jako doświadczony manager z sukcesami zarządzałem łańcuchami dostaw również w branży AGD (ARDO, Delonghi, BEKO, Gorenje). Specjalizuję się w obniżaniu kosztów łańcuchów dostaw, re-definiowaniu strategii logistycznych oraz przebudowie procesów. Posiadam doskonałą znajomość branży logistycznej. Jestem członkiem polskich i zagranicznych organizacji logistycznych m.in. jestem międzynarodowym doradcą największej organizacji logistycznej (region Zatoki Perskiej) z siedzibą w Dubaju. Jestem certyfikowanym trenerem Biznesu House of Skills, wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Regularnie zapraszany jestem jako prelegent konferencji logistycznych w kraju i zagranicą.
Tomasz Sączek
Z branżą TSL związany od 23 lat, doświadczenie zawodowe na różnych poziomach od Przedstawiciela Handlowego do Prezesa Zarządu zdobywałem w takich firmach, jak: Raben, GEFCO, GE, PEMA, DHL, Hussar.
Moim mottem jest: S.U.M.O. (Shut.Up.Move.On.) – opisane w książce Paul McGee o tym samym tytule.
Paweł Pietrzak
Agnieszka Casthelat
Krzysztof Deja
Monika Michna - Kiełtyka
